Przejdź do treści
panorama1
skalnik
centrum
orkistra1
Przejdź do stopki

3.10.2019 Sukces KGW w Mystkowie

3.10.2019 Sukces KGW w Mystkowie

Treść

Od 23 sierpnia do 25 września trwało głosowanie na "Koło Gospodyń Wiejskich Roku" w plebiscycie "MISTRZOWIE AGRO 2019".
Plebiscyt MISTRZOWIE AGRO jest organizowany przez ogólnopolski serwis i magazyn dla rolników "Strefa Agro" oraz przez dzienniki regionalne ukazujące się w każdym województwie w Polsce.
Koło Gospodyń Wiejskich w Mystkowie jako jedyne Koło z terenu gminy Kamionka Wielka reprezentowało gminę w tym plebiscycie. Walka trwała do samego końca. Ostatecznie KGW w Mystkowie zajęło 2 miejsce w powiecie nowosądeckim z liczbą 537 głosów.
Dziękujemy wszystkim naszym przyjaciołom i sympatykom, którzy nas wspierali i na których zawsze można liczyć.
Każdy oddany przez Was głos jest dla nas wyrazem docenienia działalności naszego Koła i ogromnie nas to motywuje do dalszego działania.


Koło Gospodyń Wiejskich w Mystkowie powstało w 1962 roku. Przez wiele lat działalności aktywnie uczestniczyło w życiu lokalnej społeczności. Pod szyldem KGW w Mystkowie działał magiel, wypożyczalnia naczyń, a także organizowano m.in. kursy szycia, haftu i gotowania. Po czasowym zawieszeniu działalności, w 2013 roku reaktywowano KGW, które działa przy Stowarzyszeniu Mystkowianie. W grudniu 2018 roku, koło zostało oficjalnie zarejestrowane w ARiMR.

Wśród wielu form naszej działalności na uwagę zasługuje:  przygotowywanie palm wielkanocnych,  majówka przy kapliczkach, przygotowywanie wieńca dożynkowego, organizowanie kiermaszów, prowadzenie wypożyczalni naczyń.

Ponadto KGW w Mystkowie brało udział w lokalnych imprezach, dożynkach, festynach, kiermaszach. Organizowało warsztaty bibułkarskie i kulinarne, spotkania z tradycją dla najmłodszych, zabawy dla dzieci. Zrealizowaliśmy też wycieczki i spotkania integracyjne.

Zapraszam również na nasz profil na facebooku, gdzie można znaleźć więcej materiałów związanych z naszą działalnością: www.facebook.com/KGW.mystkow

Agnieszka Janus

 

 

11739