Przejdź do treści
panorama1
skalnik
centrum
orkistra1
Przejdź do stopki

18.11.2019 Poezja i piosenka patriotyczna

18.11.2019 Poezja i piosenka patriotyczna

Treść

W świetlicy Wiejskiej odbyła się kolejna edycja Gminnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej. W konkursie wzięła udział rekordowa ilość uczestników, którzy reprezentowali wszystkie szkoły z terenu gminy Kamionka Wielka. Uczestników zapowiadała pani Maria Kiełbasa ze Związku "Solidarność" Nauczycieli w gminie Kamionka Wielka.

Uczestników Konkursu Pieśni Patriotycznej  oceniła komisja w składzie Wacław Wacławiak -  wokalista zawodowy i Kazimierz Ogorzałek – dyrektor GOK. W kategorii solistów dwa równorzędne I miejsca przyznano dla: Marii Kmak z SP w Boguszy i Patrycji Jarosz z SP w Królowej Polskiej, II miejscem nagrodzono Justynę Żytkowicz z SP w Jamnicy, ponadto dwa równorzędne III miejsca otrzymały: Oliwia Borkowska z SP w Mystkowie i Zuzanna Homoncik z ZS-P w Kamionce Wielkiej. W kategorii zespołów I miejsce przyznano zespołowi wokalnemu z SP w Mszalnicy, dwa równorzędne drugie miejsca zdobyły zespoły wokalno-instrumentalne z SP w Boguszy i SP w Królowej Górnej. Trzeciego miejsca nie przyznano. Wyróżnienia otrzymały zespoły wokalne z SP w Mystkowie, ZS-P w Kamionce Wielkiej i SP w Królowej Polskiej.

Uczestników Konkursu Poezji Patriotycznej oceniła komisja w składzie: Wanda Dominik – emerytowana polonistka, Anna Ziobrowska – dyrektor GBP i Kazimierz Ogorzałek – dyrektor GOK. I miejsca nie przyznano, dwa równorzędne II miejsca otrzymały: Małgorzata Klimczak z SP nr 2 w Kamionce Wielkiej i Maria Kmak z SP w Boguszy, ponadto dwoma równorzędnymi III miejscami nagrodzono Szymona Koziaka z SP w Boguszy i Magdalenę Kiełbasę z SP w Mszalnicy.

Konkursy prowadziła Maria Kiełbasa. Organizatorami byli: Gminny Ośrodek Kultury i Komisja „Solidarność” Nauczycieli w Gminie Kamionka Wielka.

Dziękujemy wszystkim wykonawcom i nauczycielom przygotowujacym ich do konkursu.

11739