Aktualności

Treść

Mystkowianie pojadą do Rosji

Miło nam poinformować, że Zespół Regionalny "Mystkowianie" otrzymał oficjalne zaproszenie na  największą folklorystyczną imprezę czterolecia – VI World CIOFF Folkloriada w rosyjskiej Ufie - jako reprezentant z Polski. Zespół spędzi tam 10 dni. Koncertów ma być kilkanaście.

Podróż do odległej 3000 km od Mystkowa Ufy sporo kosztuje. Każdy z członków Zespołu składa się na wyjazd, ale pieniędzy nadal potrzeba. Stąd prośba o wsparcie Mystkowian. Zespół przygotował specjalny projekt „Wesprzyj lachowską przygodę do Rosji” w portalu Polakpotrafi, dzięki temu można wspomóc zespół z Mystkowa, by bez problemów mogli polecieć i zaprezentować się pod Uralem.

Koszty całej wyprawy to ok. 70000 zł. Sporą część udało się już zespołowi zgromadzić, ale ciągle brakuje ponad 10 tys. zł. Stąd pomysł wzięcia udziału w programie „Polak potrafi”.

Mystkowianie gwarantują nie tylko olbrzymią wdzięczność, ale również unikalne upominki oraz nagrody, m.in. lachowskie skarpety na drutach, niespodzianki z Rosji, bluzy sportowe, wycieczki z przewodnikiem, lachowską kolację i wiele, wiele innych.

Wspomóż Mystkowian – wejdź na stronę projektu – Polak Potrafi.

Znajdą nas Państwo na:

Facebooku: https://www.facebook.com/Mystkowianie
Instagramie: https://www.instagram.com/zr_mystkowianie/