Aktualności
Treść
Najpierw zespół wziął udział w I Małopolskim Konkursie Obrzędów i Zwyczajów Ludowych w Łużnej, gdzie zajął I miejsce. W czerwcu w Łużnej odbyło sie uroczyste wreczenie dyplomów i nagród. Później był wyjazd do węgierskiego Melykut, gdzie zespół był szczególnie oklaskiwany. Następnie w sierpniu br zespół wziął udział w Festiwalu Górali Polskich w Żywcu, gdzie zdobył III miejsce i „Brązowe Żywieckie Serce”.
Delegacja zespołu prezentuje otrzymane trofeum: Brązowe Żywieckie Serce
Żywieckiej publiczności tancerze z Mszalnicy przedstawili obrzęd obejmujący błogosławieństwo pary młodej i wyjście orszaku weselnego do kościoła, co z etnograficznego punktu widzenia zostało bardzo wysoko ocenione przez festiwalowe jury. Autorem przedstawianego fragmentu wesela mszalnickiego jest Stanisław Kunicki, kierownik artystyczny zespołu. Natomiast całością spraw organizacyjnych zajął się Czesław Majewski, kierownik zespołu.
Cały finał festiwalu rejestrowany był przez ekipę katowickiej telewizji.
Jednocześnie w Żywcu „Mszalniczanie” udziału w Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. Biorąc pod uwagę, że z prawie z trzydziestu zespołów biorących udział w żywieckim festiwalu, tylko dwa otrzymały „”Przepustkę” do Zakopanego, jest to spory sukces „Mszalniczan”!
Festiwal w Żywcu jest dla tancerzy szczęśliwym miejscem; tam bowiem w przeszłości zdobyli oni brązowe i złote żywieckie serce.