Przejdź do treści
panorama1
skalnik
centrum
orkistra1
Przejdź do stopki

Opowiadali bajki

Opowiadali bajki

Treść

Protokół z posiedzenia

Komisji Artystycznej XXX Gminnego Konkursu Opowiadania Bajek

w Gminnym Ośrodku Kultury w Kamionce Wielkiej

dnia 08.06.2021 r.

edycja online

 

Komisja Artystyczna w składzie:

 

Agnieszka Basiaga – przewodnicząca

Kazimierz Ogorzałek - członek

Grażyna Michalik – członek

 

po wysłuchaniu 41 wykonawców z placówek oświatowych i kulturalnych z terenu Gminy Kamionka Wielka po wnikliwej analizie jakości ich wykonania postanowiła przyznać następujące miejsca i nagrody:

w kategorii I                                                                                                                                                            

- dwa I miejsca otrzymały: Faustyna Siedlarz ze SP w Boguszy za bajkę pt. „Elf -Trzęsiportek”, autor Barbara Derlak i Zofia Poręba ze SP w Jamnicy za bajkę pt. „Calineczka” Hans Christian Andersen,

- dwa II miejsca zdobyli: Łucja Szewczyk ze SP w Mszalnicy za utwór pt. „O wróbelku Elemelku o ziemniaku i bąbelku”, autor Hanna Łochocka i Antoni Popiela z ZSP w Kamionce Wielkiej za bajkę pt. ”Małpa w kąpieli”, autor Aleksander Fredro,

-dwa III miejsca otrzymali: Oliwia Górka ze SP w Mszalnicy za prezentację utworu pt. „Kura co leczyła szczura”, autor Konrad Dziennik i Filip Hajdug z ZSP w Kamionce Wielkiej z bajkę pt. „Kłamczucha”, autor Jan Brzechwa.

W tej kategorii zostały przyznane dwa wyróżnienia dla: Martyny Górka ze SP w Mszalnicy  za bajkę pt „Kura co leczyła szczura”, autor  Konrad Dziennik i Jana Słaby z ZSP  w Kamionce Wielkiej za bajkę „Przepraszam smoku”, autor Wiera Badalska.

w kategorii II

I miejsce otrzymała: Aleksandra Mężyk ze SP w Królowej Górnej za utwór pt. „Słowa duże czy małe”,  autor Hanna Łochocka,

- dwa II miejsca przyznano: Julii Zaczyk ze SP w Królowej Górnej za utwór pt. ”Gęsiareczka” ze zbioru Bajek i Martyna Kościółek z ZSP w Kamionce Wielkie za bajkę pt. „Kura co tyła na diecie”, autor ps. Pan Poeta,

- dwa III miejsca przyznano dla: Anny Florek ze SP  w Mszalnicy

za prezentację utworu „Bieg po zdrowie”,  autor  Anna Mikita i Martyny Stasianek ze SP w Jamnicy za bajkę pt. „Księżniczka na ziarnku grochu”, autor Hans Ch. Andersen.

w kategorii III

-dwa I miejsca otrzymali: Szymon Kłębczyk z Królowej Polskiej za bajkę pt. „Sielawowy król”, autor Wanda Chotomska  i Gabriela Trojan z Kamionki Wielkiej za utwór. pt. ”Bajka o pięknej Pasterce i księciu z Raciborza”, autor Wanda Chotomska,   

-dwa II miejsca  zdobyli Aleksandra Stasianek ze SP w Jamnicy za utwór pt. „Złoty arbuz” autor Bolesław Zagała i Jakub Kmak ze SP w Jamnicy za bajkę pt. ”Stoliczku, nakryj się”, autor Bracia Grimm,

-dwa III miejsca  przyznano dla: Emilii Ociepka ze SP w Mszalnicy za bajkę pt. „Bajka o podeptanej stokrotce” autor Anna Mikita i Zuzanny Ziobrowskiej ze SP w Jamnicy za utwór pt. „Czerwony smok”, autor Renata Opala.

Na tym protokół podpisano i zakończono.

Kamionka Wielka, 08.06.2021 r.

A oto laureaci:

Kat. I

I miejsca:

Faustyna Siedlarz

Zofia Poręba

II miejsca:

Łucja Szewczyk

Antoni Popiela

III miejsca:

Oliwia Górka

Filip Hajdug

Kategoria II:

I miejsce:

Aleksandra Mężyk

II miejsca:

Julia Zaczyk

Martyna Kościółek

III miejsca:

Anna Florek

Martyna Stasianek

Kategoria III:

I miejsca:

Szymon Kłębczyk

Gabriela Trojan

II miejsca:

Aleksandra Stasianek

Jakub Kmak

III miejsca:

Emilia Ociepka

Zuzanna Ziobrowska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

27503