Przejdź do treści
Banner projekt
skalnik
Mszalniczanie
Mystkowianie
orkistra1
Przejdź do stopki

"Lato..." mimo burzy i deszczu

Treść

Zakończyło się 40. Jubileuszowe Lato w Dolinie Kamionki.  Po odegraniu hymnu imprezy, święto oficjalnie otworzył wójt gminy Kamionka Wielka Andrzej Stanek. Gospodarz gminy podsumowując 40 letni dorobek kulturalny imprezy, podkreślił duże zasługi Kazimierza Ogorzałka, dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w powstaniu i 40 letniej organizacji imprezy, wręczając mu okolicznościowy suwenir. Wójt gminy z nie mniejszym  uznaniem wyrażał się także o innych formach działalności Gminnego Ośrodka Kultury, w tym nowych formach animacji, jakie GOK podejmował w trudnym czasie pandemii.

Z racji jubileuszowej edycji Lata w Dolinie Kamionki gospodarz gminy wręczył pamiątkowe ceramiki dla instytucji, które wspierały organizacje tej imprezy w minionych latach: Staroście Nowosądeckiemu na ręce Edwarda  Ciągło- członka Zarządu Powiatu, dyrektorowi Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu – Andrzejowi Zarychowi oraz Andrzejowi Górszczykowi – autorowi nazwy i hymnu Lata w Dolinie Kamionki.

Następnie sceną zawładnęli wykonawcy.  Rozpoczęła grupa wokalna „Chcemy śpiewać” prowadzona przez Agnieszkę Basiagę. Po nich sądecki folklor zaprezentował Zespół Regionalny „Mszalniczanie”, obchodzący w tym roku również 40-lecie swojej działalności.  Następnie próbkę swoich możliwości muzycznych zaprezentowała Orkiestra Dęta z Mystkowa pod batutą Mateusza Główczyka.

Po prezentacji zespołów  Gminnego Ośrodka Kultury w Kamionce Wielkiej przyszedł czas na gwiazdy „40- Lata…”. Najpierw z koncertem wystąpił zespół „Elvis’56” – Zwycięzca Europejskiego Festiwalu Muzyki Elvisa Presleya w Bad Nauheim w 2019 roku. Wspaniale zagrane przeboje Elwisa, były ucztą duchową dla sporej grupy uczestników na placu imprezy, mimo rzęsistego deszczu.

Na koniec z koncertem wystąpiła Eleni. W półtoragodzinnym  występie artystka bawiła kilkusetosobową publiczność. Przedstawiła najważniejsze przeboje z kilku swoich płyt, włączając do śpiewu i zabawy zgromadzonych przed sceną. Wielu fanów artystki spoza naszej gminy, przyjechało specjalnie na jej koncert, a brawom po koncercie nie było końca.

Na  imprezie można było obejrzeć prace dzieci w ramach konkursu plastycznego EKO-Dolina Kamionki  pn „Przyroda wokół nas – chrońmy ją” , rzeźby Józefa Ogórka, wyroby Pracowni Ceramicznej „Irma” oraz spróbować regionalnej kuchni.  Na stoiskach nie zabrakło materiałów promocyjnych Gminy Kamionka Wielka i informacji o odnawialnych źródłach energii,  promowanych przez gminnego Ekodoradcę.

Imprezę zakończył bardzo profesjonalny pokaz sztucznych ogni.

Mimo poważnych ograniczeń pogodowych i rocznego opóźnienia imprezy z powodu pandemii koronawirusa -wszystkie zamierzone programowe działania 40 Lata w Dolinie Kamionki zostały zrealizowane. Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób byli włączeni w realizację tego święta, szczególnie zaś Lokalnej Grupie Działania „Korona Sądecka” za pomoc i koordynację w realizacji projektu „40 lat w Dolinie Kamionki Wielkiej” – zainicjowanie nowego projektu turystycznego”.

Fot. Barbara Pogwizd BiesArt

116697