Przejdź do treści
panorama1
skalnik
centrum
orkistra1
Przejdź do stopki

MYSTKOWIANIE Z NAGRODAMI W RZESZOWIE, ZIELONEJ GÓRZE I NA UKRAINIE

MYSTKOWIANIE Z NAGRODAMI W RZESZOWIE, ZIELONEJ GÓRZE I NA UKRAINIE

Treść

Niezwykle udana jesień w wykonaniu członków Zespołu Regionalnego Mystkowianie.

Zespół Regionalny Mystkowianie wziął udział w 3 wydarzeniach, które przyniosły wspaniałe sukcesy. Po raz drugi w historii Zespół otrzymał II miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Folkloru „Oblicza Tradycji”, który odbywał się od 16 do 19 września w Zielonej Górze. Następnie próby zostały poświęcone na przygotowanie programu na 37. Ogólnopolski Konkurs Tradycyjnego Tańca Ludowego, który odbył się od 15 do 17 października w Rzeszowie i Trzcianie. Spośród 21 grup tanecznych, jury pod przewodnictwem dr hab. Stanisławy Trebuni- Staszel nagrodziło Zespół z Mystkowa 1 miejscem, a para taneczna Marzena i Jacek Głowaccy w kategorii par tanecznych otrzymała wyróżnienie. Dodatkowo 15 października w Sali Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie, Zespół zaprezentował tańce Lachów Sądeckich dla uczestników Seminarium Warsztatowego.

Koniec października to kolejny sukces Mystkowian. Zespół otrzymał Grand Prix podczas internetowej edycji Międzynarodowego Festiwalu „Samocvity” na Ukrainie. Dodatkowo muzyka Mystkowian w kategorii kapel otrzymała  miejsce, a Dominika Szołdrowska została doceniona drugą nagrodą w kategorii śpiewaków.

Warto również dodać, że podczas Kongresu Kultury Regionów, Benedykt Poręba otrzymał Srebrną Odznakę Honorową Województwa Małopolskiego – Krzyż Małopolski.

Za choreografię i konsultację etnograficzną odpowiada Patryk Rutkowski, za muzykę Remigiusz Szczecina. Wszystkich chcących dołączyć do Mystkowian zapraszamy w każdy piątek o godz. 20 do budynku Szkoły Podstawowej w Mystkowie.

27503