Przejdź do treści
panorama1
skalnik
centrum
orkistra1
Przejdź do stopki

Taneczne popisy w Boguszy

Taneczne popisy w Boguszy

Treść

Na jedno popołudnie Bogusza stała się powiatową stolicą tańca breakdance. W zawodach tanecznych w świetlicy w Boguszy wzięli udział reprezentanci Piwnicznej-Zdroju, Podegrodzia, Jamnicy, Kamionki Wielkiej i oczywiście gospodarzy. W Boguszy bowiem działa od  około trzech miesięcy szkółka breakdance, prowadzona przez Dawida Bombę, instruktora nowosądeckiej szkoły No Limit Dance Academy.

Trzeba przyznać, że poziom zawodów był bardzo wysoki. Gratulacje należą się wszystkim uczestnikom, szczególnie tym, którzy w tego typu tańcu stawiali pierwsze kroki, był to dla nich pierwsze turniej i przełamali swoje słabości i stres występując przed wcale liczną publicznością.   

W piątkowe listopadowe  popołudnie dzień po Święcie Niepodległości świetlica przez kilka godzin wibrowała od pozytywnych emocji, a przyjacielska atmosfera udzieliła się zawodnikom i kibicującym im rodzicom. Jak podają znawcy tematu breakdance miał swój początek w dzielnicy Bronx, w Nowym Jorku i najbardziej zaawansowano tancerze sięgali chętnie podczas turnieju do tych źródeł (uprock battles)  prezentując różnych improwizowanych gestów i póz pod adresem tanecznych rywali (np. markowanie uderzeń, kopnięć), ale oczywiście wachlarz układów i figur tanecznych był o wiele bogatszy.

Występy oceniali profesjonalni sędziowie -  Jakub Wieczorek, Sławomir Dobosz, Grzegorz Andreasik. O oprawę muzyczną zadbał DJ Adrian Cisowski. Zawody prowadzi Dawid Bomba.

W kategorii do lat 10 zwyciężył Filip Młyczyński, drugie miejsce zajęła Rita Poręba, a trzecie Leon Kamiński. W kategorii powyżej 10 lat klasyfikacja przedstawia się następująco: 1. Wiktoria Suchanek, 2. Dominik Malaga, 3. Mateusz Wnęk. Wszyscy uczestnicy otrzymali medale pamiątkowe, a zwycięzcy puchary.

27503