Przejdź do treści
Kalendarz 2
Kalendarz
panorama1
skalnik
centrum
orkistra1
Przejdź do stopki

Kandydat na Sądeczanina roku.

Kandydat na Sądeczanina roku.

Treść

Tomasz Jarosz, który mieszka w Kamionce Wielkiej, pochodzi z muzykalnej rodziny. Jest wokalistą i instrumentalistą. Zawodowe doświadczenie zdobywał w sądeckiej szkole muzycznej oraz na wydziale sztuki na Uniwersytecie Śląskim. Na co dzień jest funkcjonariuszem Straży Granicznej i solistą reprezentacyjnej orkiestry pograniczników.

Jego życie wypełnia muzyka. Przez wiele lat był związany z męskim chórem Echo II przy parafii św. Kazimierza w Nowym Sączu oraz z kapelą zespołu regionalnego Lachy, z którym rozsławiał Sądecczyznę w Polsce, Europie i Stanach Zjednoczonych. Największą popularność zdobył wraz z zespołem Lachersi, którego jest współzałożycielem. Zarówno nazwa zespołu, jak i jego repertuar nierozłącznie związane są z folklorem Lachów Sądeckich. Lachersi są ambasadorami tradycyjnych melodii lachowskich ozdobionych barwnymi dźwiękami trąbki i klarnetu, we współcześnie brzmiących aranżacjach. Utwory mają oryginalne teksty śpiewane gwarą. Z zespołem dotarł do finału programu Must Be The Music, gdzie znalazł uznanie u znakomitych jurorów: Adama Sztaby, Wojciecha Łozowskiego, Elżbiety Zapędowskiej i Kory Jackowskiej. Pierwsza płyta Lachersów, która nosi nazwę „Tradycja”, odbiła się szerokim echem w ogólnopolskich mediach.

Tomasz Jarosz to artysta wyjątkowy i charyzmatyczny. Ma niespożyte pokłady energii, dzięki której potrafi poderwać publiczność na każdym koncercie, niezależnie od miejsca zespołu, z którym występuje oraz repertuaru. Swoją werwą i entuzjazmem podnosi z foteli tysiące ludzi i zachęca ich do wspólnego śpiewu. Gdziekolwiek się pojawia, roztacza wokół siebie pozytywną energię.

- Jest przykładem pracowitości oraz wzorem do naśladowania dla młodych, początkujących muzyków, którym zawsze służy pomocą. Swoim charakterystycznym głosem, dźwięcznym śmiechem czy ujmującym sposobem bycia na długo pozostaje w sercach i nie daje o sobie zapomnieć – dodają członkowie Towarzystwa Miłośników Muzyki Mystków – Mszalnica

Popularność wykorzystuje, biorąc udział w akcjach charytatywnych na rzecz potrzebujących. Szczególnie bliskie są mu chore dzieci. Prywatnie szczęśliwy mąż Ewy i kochający tata czterech córek: Zuzanny, Patrycji, Aleksandry i Julii.

Twój kandydat do tytułu Sądeczanin Roku 2021?
TOMASZ JAROSZ – wyślij SMS o treści SR.2 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto) lub

ZAGŁOSUJ ONLINE, lub wypełnij i dostarcz KUPON
(dostępny w miesięczniku „Sądeczanin”: numery kwiecień 2022 oraz maj 2022)
MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA WSZYSTKIE TRZY SPOSOBY (1 x SMS, 1 x formularz online, 1 x kupon). Da to równowartość 3 głosów.
Kliknij i zobacz listę wszystkich kandydatów do tytułu Sądeczanin Roku 2021. Znajdziesz tam też szczegółowe zasady głosowania.

Więcej informacji w regulaminie Plebiscytu „Sądeczanin Roku 2021".

 

Foto: Sebastian Cebula

40070