Przejdź do treści
Kalendarz
Kalendarz  2
panorama1
skalnik
centrum
orkistra1
Przejdź do stopki

Za nami 41. LATO W DOLINIE KAMIONKI!

Za nami 41. LATO W DOLINIE KAMIONKI!

Treść

Lato w Dolinie Kamionki to największa impreza plenerowa, która zrzesza nie tylko mieszkańców gminy, ale również mieszkańców pobliskich miejscowości . Jak co roku, impreza rozpoczęła się od hymnu.  Kolejno Wójt Gminy Kamionka Wielka Pan Andrzej Stanek jako gospodarz imprezy, przywitał zaproszonych gości i uczestników. W dalszej części programu  na scenie wystąpił  zespół „Chcemy śpiewać”,  prezentując perełki muzyczne Kamionki Wielkiej.  Podczas imprezy nie zabrakło również tanecznych popisów. Zaprezentowano umiejętności breakdance uczących się dzieci oraz grupy Hurricane Crew. Dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszył się teatrzyk „Zielona wyspa pirata PIFPAFA”. Kolejno scenę wypełnij kabaret Truteń, który swoim repertuarem rozbawił publiczność do łez. Wieczorne akty sceniczne zostały przejęte przez lokalnych artystów. Na scenie pojawił się zespół SKALNIK prezentując program z obrzędem „Zielonych Świątek”. Następnie sceną zawładnęła niezawodna Orkiestra Dęta z Mystkowa,  która  zaprezentowała koncert muzyki rozrywkowej. Program swoim śpiewem ubarwili soliści lokalni w tym również Tomasz Jarosz.

Wielką niespodzianką dla mieszkańców był utwór „Małe ojczyzny” wykonany przez muzyków orkiestry z Mystkowa  wraz z zespołem Lachersi.

Przerwy techniczne wypełniły zawody dla dzieci jak również dorosłych. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę lub wyróżnienie. Nie było osób przegranych. Uroczystego wręczenia na scenie dokonali Wójt Gminy Kamionka Wielka Pan Andrzej Stanek oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Pani Magdalena Dąbrowska.

Dodatkową atrakcją imprezy był pokaz ratownictwa technicznego wykonanego przez OSP MYSTKÓW.

W trakcie imprezy nie zabrakło atrakcji dla dzieci. Pracownice Gminnego Ośrodka Kultury prowadziły warsztaty zdobienia ekotoreb, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.  W konsekwencji, każdy uczestnik warsztatu zaprojektował swoją unikatową ekotorbę, upamiętniającą imprezę Lato w Dolinie Kamionki.  Jedna z prac trafiła do biura GOK, za co szczególne podziękowania składa Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury  Zuzi i Ani ze szkoły w Jamnicy.

Gwiazdą wieczoru był zespołu Lachersi . Jak wszystkim wiadomo twarzą i wokalistą zespołu jest Tomasz Jarosz – wspaniały artysta, przyjaciel i wielbiciel swojej rodzimej wsi Kamionka Wielka. Uczestnicy imprezy od pierwszej piosenki okrzykiem wyrażali swój zachwyt i zadowolenie z koncertu. Coraz to większe zaangażowanie publiczności można było dostrzec poprzez  wspólne odśpiewywanie piosenek.  Można było zauważyć, że Zespół Lachersi i ich utwory są popularne wśród kamionczańskiej społeczności.  Publiczność do samego końca bawiła się znakomicie.

Od samego początku imprezy byli z nami wystawcy:

  • LGD „KORONA SĄDECKA” ze stoiskiem promocyjnym
  • KGW z Kamionki Wielkiej z lokalnymi potrawami
  • Miodny Szlak: Ceramika IRMA, Kosmetyki naturalne –Siła Natury, Lucyna Job – rękodzieło
  • Stoisko z zabawkami
  • Dmuchańce
  • Rzeźbiarz Pan Józef Ogórek
  • Klub 3xR działający przy GOK Kamionka Wielka

 

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do  realizacji  tego wydarzenia, szczególnie zaś uczestnikom imprezy za tak liczne przybycie.

Fot. Archiwum GOK

57744