Przejdź do treści
Banner projekt
skalnik
Mszalniczanie
Mystkowianie
orkistra1
Przejdź do stopki

"Echo Trombity 2024" i kolejne trofeum dla Orkiestry Dętej z Mystkowa

Treść

21 czerwca w piękny letni piątkowy wieczór działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kamionce Wielkiej Orkiestra Dęta z Mystkowa wzięła udział w 46. Małopolskim Przeglądzie Orkiestr Dętych Echo Trombity 2024. Wydarzenie to od kilku lat odbywa się w malowniczej scenerii Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu.

Kilkudziesięciu osobowa grupa muzyków najpierw zaprezentowała swój kunszt w przemarszu, aby następnie dać koncert konkursowy na  plenerowej scenie.

Orkiestra w występie koncertowym dała popis swoich muzycznych zdolności w  utworach: On Fire, Meluzyna oraz marszu Europa.  W rolę Małgorzaty Ostrowskiej wcieliła się wokalistka- Zuzanna Jarosz, która współpracuje od roku z mystkowską orkiestrą. Orkiestrę zarówno w przemarszu jak i na scenie poprowadził kapelmistrz- Mateusz Główczyk, który od kilkunastu lat dyryguje  Orkiestrę Dętą z Mystkowa.

Komisja artystyczna festiwalu w składzie: ppłk.SG Leszek Mieczkowski- przewodniczący, ppor. Zofia Guz-Sobczyk, dr Waldemar Groń, kpt.SG Stefan Żuk oraz mgr Ewa Banaś doceniła  wartość artystyczną orkiestry i w kategorii: Orkiestry działające  przy ośrodkach kultury i stowarzyszeniach społeczno-kulturalnych, orkiestry zakładowe oraz orkiestry parafialne, postanowiła przyznać orkiestrze- trzecie miejsce.

Należy tutaj nadmienić, iż mystkowska orkiestra od ponad 40 lat bierze udział w „Echo Trombitach” i wielokrotnie w swojej historii zdobywała laury na tymże festiwalu  zajmując   pierwsze, drugie czy też trzecie miejsca. Ma też trofea w postaci  „Grand Prix Echo Trombit” oraz „Złotą Buławę” za najlepszy przemarsz.

Gminny Ośrodek Kultury w Kamionce Wielkiej składa gratulacje i podziękowania wszystkim członkom orkiestry za uzyskane w konkursie miejsce, promowanie gminy jak i za kultywowanie  muzycznej tradycji od ponad 110 lat.

 

Foto: Kinga Ptak

125271